Napisz do nas

Aktualności

Wielkanoc SOS w Autobusie dla Potrzebujących

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie i Towarzystwo Wspierania Potrzebujących „Przystań” wraz z Duszpasterstwem Akademickim Górka z Gdańska organizują Wielkanoc SOS dla Potrzebujących.

Z uwagi na panujące obostrzenia nie mamy możliwości przygotowania śniadania Wielkanocnego, które od lat było naszą tradycją. Wiemy, jak bardzo ważny i szczególny był to moment dlatego nie wyobrażaliśmy sobie, że pozostawimy osoby potrzebujące bez pomocy – podkreśla Dagmara Rybicka rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie.

Celem Wielkanocy SOS dla Potrzebujących jest wsparcie osób w kryzysie bezdomności.

Przygotowaliśmy bezpieczną alternatywę w postaci paczek z żywnością i środkami czystości oraz koszyczki ze święconką, które będziemy przekazywać na wszystkich przystankach Autobusu SOS informuje Dagmara Rybicka.

Wielkanoc SOS dla Potrzebujących ma w czasie pandemii szczególny wymiar – niska temperatura i lockdown spowodowały, że jest to bardzo trudny czas dla osób pozostających na ulicy. Współdziałanie Koła Towarzystwa i Duszpasterstwa pozwala podać dłoń osobom zepchniętym na margines społeczeństwa w myśl przesłania Św. Brata Alberta.

Wielkanoc SOS dla Potrzebujących rozpocznie się w Wielką Sobotę 3 kwietnia. Autobus, jak zawsze wyruszy z Nowego Portu bezpośrednio do Sopotu, gdzie o godzinie 19.15 zatrzyma się na pierwszym przystanku przy ul. Monte Cassino na wysokości Hotelu Rezydent. Następnie skieruje się na ul. Kołobrzeską 13 naprzeciwko stacji SKM Gdańsk Przymorze, potem na ul. Białą we Wrzeszczu i zakończy trasę przy Podwalu Grodzkim 7 w Gdańsku Głównym vis a vis Krewetki.

Na każdym przystanku Autobusu SOS rozdawane będą świąteczne paczki oraz środki ochrony osobistej. Akcja potrwa przez całą Wielkanoc.