Napisz do nas

Aktualności

W Wielką Sobotę Wielkanoc SOS dla Potrzebujących

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie, Towarzystwo Wspierania Potrzebujących „Przystań” wraz z Duszpasterstwem Akademickim Górka i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie z Gdańska zapraszają osoby w kryzysie bezdomności na Wielkanoc SOS dla Potrzebujących.

Wielkanoc SOS dla Potrzebujących jest alternatywą dla tradycyjnego śniadania Wielkanocnego organizowanego dla osób bezdomnych. Wiemy, jak ważny i oczekiwany jest to dzień, dlatego postanowiliśmy znaleźć optymalną formę spotkania, która umożliwi dostosowanie się do obostrzeń i zachowanie bezpieczeństwa- tłumaczy Dagmara Rybicka rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie.

Celem Wielkanocy SOS dla Potrzebujących jest świąteczne wsparcie osób w kryzysie bezdomności.

Na osoby w kryzysie bezdomności oczekiwać będą Wielkanocne paczki, w których znajdują się żywność i środki czystości przygotowane przez wolontariuszy z Duszpasterstwa Akademickiego Górka w Gdańsku. Świątecznym akcentem staną się z pewnością Koszyki Wielkanocne, które również otrzymają potrzebujący. Podobnie panie, dla nich przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Darczyńcami przygotowaliśmy zestawy, w których prócz kosmetyków i chemii znajdą się także słodycze i perfumy. Całość będziemy przekazywać w Wielką Sobotę na wszystkich przystankach Autobusu SOS – informuje Dagmara Rybicka.

Wielkanoc SOS dla Potrzebujących ma w czasie pandemii szczególny wymiar – niska temperatura i lockdown spowodowały, że jest to bardzo trudny czas dla osób pozostających na ulicy. Współdziałanie Koła Towarzystwa i Duszpasterstwa pozwala podać dłoń osobom zepchniętym na margines społeczeństwa w myśl przesłania Św. Brata Alberta.

Wielkanoc SOS dla Potrzebujących rozpocznie się w Wielką Sobotę 3 kwietnia. Autobus, jak zawsze wyruszy z Nowego Portu bezpośrednio do Sopotu, gdzie o godzinie 19.15 zatrzyma się na pierwszym przystanku przy ul. Monte Cassino na wysokości Hotelu Rezydent. Następnie skieruje się na ul. Kołobrzeską 13 naprzeciwko stacji SKM Gdańsk Przymorze, potem na ul. Białą we Wrzeszczu i zakończy trasę przy Podwalu Grodzkim 7 w Gdańsku Głównym vis a vis Krewetki.

W Wielką Sobotę na każdym przystanku Autobusu SOS rozdawane będą świąteczne paczki oraz środki ochrony osobistej. Autobus SOS w standardowej formule funkcjonować będzie przez całe święta.