Napisz do nas

Aktualności

Pomagacze Roku nagrodzeni

Za nami Gala wręczenia nagród Pomagacza Roku im. Romana Koturbasza. Chociaż obostrzenia przyczyniły się do symbolicznego wymiaru wydarzenia, atmosfera była naprawdę wyjątkowa. Pandemia spowodowała, że słowo Pomagacz nabrało nowego i jednocześnie ważnego wymiaru.

W kategorii Firma/Instytucja nagrodzona została firma Nethos z Gdańska. W imieniu zespołu statuetkę odebrał Prezes Zarządu Pan Marcin Kałkus.

W kategorii Osoba triumfował Maciej Brzostek ze Stowarzyszenia Brzostek Top Team, ambasador kampanii Arrels „Klikasz w wirtualu, pomagasz w realu”.

Laureatką wyróżnienia przyznanego przez przedstawicieli trójmiejskich mediów została Pani Alicja Durbacz, główny pracownik socjalny związany z Towarzystwem od 20 lat.

Galę zdominowały wspomnienia o ś.p Romanie Koturbaszu, o którym zebranym opowiedziała żona Pani Ewa Koturbasz, będąca jednocześnie członkinią kapituły konkursowej. Jego wkład dla Gdańska podkreślali również Pani Monika Chabior Zastępczyni Prezydenta Gdańska do spraw rozwoju społecznego i równego traktowania i Wojciech Bystry Prezes Zarządu Towarzystwa.

V edycja nagrody Pomagacza właśnie przeszła do historii. Jej laureatami są postaci wyjątkowe, których trud, zaangażowanie i serce jest godne naśladowania. Dzięki takim Osobom świat staje się lepszy.

Gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy zebranym. Dziękujemy również widzom i kibicom tych nietypowych zmagań. Mamy nadzieję, że nagroda na stałe wpisze się w tradycję Gdańska – miasta otwartego i dobrego dla ludzi.

Aby tej tradycji stało się zadość w końcówce listopada zostanie otwarty panel zgłoszeniowy do kolejnej edycji Nagrody Pomagacza Roku im. Romana Koturbasza.