Napisz do nas

Ośrodki

Dom Wspólnotowy św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn

ul. Lotników 86, Gdynia 500 087 911

Dom Wspólnotowy św. Brata Alberta

FUNKCJONOWANIE DOMU WSPÓLNOTOWEGO

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie w dniu 14 maja 2004r. otrzymało od Gminy Miasta Gdyni reprezentowaną przez Prezydenta Miasta Gdyni umową użyczenia budynek, mieszczący się w Gdyni przy ulicy Lotników 86.

Budynek w dniu przejęcia znajdował się w bardzo złym stanie technicznym, z brakiem energii, wody i gazu. Budynek został całkowicie wyremontowany, aktualnie nadaje się do zamieszkania tzn. został w pełni zaopatrzony w niezbędny sprzęt.

Dnia 01.05.2008 roku odbyło się otwarcie przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie Domu Wspólnotowego w/w budynku przy ul. Lotników 86 w Gdyni.

Dom funkcjonuje na zasadzie mieszkań treningowych.Dom Wspólnotowy przeznaczony został dla 9 osób wyznaczonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni.

Miejsca udostępnione zostały dla osób zainteresowanych poprawą swojej sytuacji socjalno-bytowej i podejmujących ścisłą współpracę z pracownikiem socjalnym, a tym samym dążących do usamodzielnienia się.

Beneficjenci dostali do dyspozycji 5 pokoi (1, 2 osoby w pokoju) z całkowitym wyposażeniem meblowym. W Domu do użytku została udostępniona wspólna kuchnia z wyposażeniem w sprzęt gospodarstwa domowego oraz łazienka z wc i prysznicami.

Osoby, które zamieszkają w Domu będą samodzielnie z własnych dochodów przygotowywać sobie posiłki.

Mieszkanie w Domu Wspólnotowym ułatwi beneficjentom nabywanie umiejętności życia społecznego i zawodowego.

Monitoring nad prawidłowym funkcjonowaniem Domu Wspólnotowego będzie sprawował koordynator oraz pracownik socjalny wizytujący dwa razy w tygodniu. Zadaniem pracownika socjalnego będzie monitorowanie postępów czynionych przez klientów, prowadzenie pracy socjalnej, doradztwo, oraz ścisła współpraca z pracownikami socjalnymi Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni.

Skip to content