Napisz do nas

Aktualności

Boisko do bocci w placówce Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie

W ramach wsparcia udzielonego Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie, Energa z Grupy ORLEN sfinansowała boisko do gry w bocci. To druga część wspólnie realizowanego zadania w ramach strategii CSR Grupy Energa.

Powstanie boiska do bocci jest odpowiedzią na całkiem pokaźną listę sukcesów, jakie w tej grze od kilku lat odnoszą podopieczni naszej placówki. Do tej pory wszystkie treningi odbywały się w ogólnodostępnych przestrzeniach ośrodka – dzięki wsparciu Energi z Grupy ORLEN, będącej Mecenasem Głównym zadania, nasz zespół zyskał profesjonalną infrastrukturę do treningów. Pełnowymiarowe boisko zostało wyłożone specjalistyczną podłogą na poziomie zaawansowania technologicznego umożliwiającym rozgrywanie zawodów w randze mistrzostw. Dzięki hojności Mecenasa Głównego o całość realizacji zadbała firma Boccia Sport wyłączny dystrybutor Handi Life Sport w Polsce, który jest największym producentem sprzętu do bocci na świecieinformuje Dagmara Rybicka, rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. ś. Brata Alberta Koło Gdańskie.

Całość zadania obejmowała kompleksowy remont jednej z sal na terenie placówki, wyposażenie jej w specjalistyczne meble i oświetlenie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, zakup sprzętu komputerowego i urządzenia wielofunkcyjnego, oraz zapewnienie stałego łącza internetowego.

Radość panów zamieszkujących naszą placówkę nie ma granic! Taki pomysł na aktywizację osób w kryzysie bezdomności będących w jesieni życia okazał się spełnieniem ich marzeń. Realizacja zadania otworzyła przed nimi okno na świat. Pod opieką instruktorów coraz lepiej radzą sobie w wirtualnej rzeczywistości, załatwiają samodzielnie sprawy urzędowe. Coraz częściej słyszymy, że chcieliby nauczyć się więcej. Tu znów pomoc zaoferowali pracownicy Energi, którzy w ramach oddolnego wolonatriatu, gdy tylko przeminie czwarta fala wirusa, zorganizują dla panów zajęcia z informatykidodaje Dagmara Rybicka.

Zadanie na rzecz podopiecznych placówki Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie odbywa się w ramach Strategii CSR Grupy Energa.

Skip to content