Napisz do nas

Aktualności

Zmiana funkcjonowania placówek Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie

– Rozumiejąc skalę zagrożenia dołożyliśmy starań, aby na ile to możliwe zabezpieczyć prowadzone przez Towarzystwo placówki. Powołany sztab kryzysowy na bieżąco monitoruje sytuację, a co za tym idzie wprowadza obostrzenia i restrykcje chroniące naszych podopiecznych – informuje Dagmara Rybicka Rzecznik Prasowy Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie.
Nowe reguły dotyczą między innymi zmiany w modelu funkcjonowania poszczególnych ośrodków.
– Zdecydowaliśmy o wstrzymaniu możliwości realizowania praktyk studenckich i wolontariackich. Inaczej wygląda współpraca z naszymi darczyńcami – w Pogotowiu Socjalnym w Gdańsku przy ulicy Srebrniki 9 stworzone zostało miejsce, w którym przekazywane przez ludzi o wielkich sercach dary „odbędą” kwarantannę. Na tą chwilę wycofaliśmy się z przyjmowania mebli, sprzętu AGD i wyposażenia kuchni. Z uwagi na porę roku przez cały czas potrzebne są ciepłe męskie ubrania, szaliki, czapki i rękawiczki, nowa bielizna, obuwie, pościel i ręczniki oraz środki do higieny osobistej nad których przekazaniem będzie czuwał przeszkolony na okoliczność pandemii personel – dodaje Dagmara Rybicka.
Jednocześnie Zarząd Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie informuje, że w żadnym z prowadzonych przez niego ośrodków nie stwierdzono dotychczas zakażenia Covid-19. Nowe osoby potrzebujące pomocy są zobowiązane do odbycia kwarantanny w placówce buforowej i dopiero po jej zakończeniu otrzymując miejsce docelowym ośrodku prowadzonym przez Koło.

Kontakt:
Dagmara Rybicka
Rzecznik Prasowy Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie
tel. 606 513 728
email. dagmara.rybicka@ab.org.pl