Napisz do nas

Aktualności

Zbiórka dla uchodźców z Ukrainy

Z inicjatywy Urzędu Miasta Sopotu i Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta rozpoczęła się zbiórka środków finansowych przeznaczonych na pomoc uchodźcom w Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie.

– Zbiórka jest istotnym elementem długofalowej pomocy, jaką we współpracy z Urzędem Miasta Sopotu zapewniamy uchodźcom z Ukrainy. Nowopowstałe Centrum ma na celu koordynację działań, dzięki którym będziemy w stanie zapewniać kompleksowe wsparcie osobom uciekającym przed wojną. Jesteśmy z nimi całym sercem, w zespole Towarzystwa od lat są obywatele Ukrainy – nasi przyjaciele, koledzy zza biurka i sąsiedzi – informuje Dagmara Rybicka rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Centrum Wsparcia Ukrainy znajduje się w trzypiętrowym budynku przy Al. Niepodległości 749 w Sopocie. Stanowi miejsce pierwszego kontaktu dla przyjeżdżających, w którym otrzymają niezbędne informacje i wsparcie. W Centrum znajduje się recepcja, pokoje sypialne, magazyn odzieży, artykułów kosmetycznych i higienicznych, oraz żywności, także dla dzieci. Jest również świetlica, miejsce zabawa dla najmłodszych, pokoje do rozmów z psychologami, czy wyciszenia, a także kawiarenka internetowa umożliwiająca cudzoziemcom kontakt z najbliższymi.

Nie wyznaczyliśmy terminu zakończenia zbiórki, ponieważ każdy kolejny dzień konfliktu zbrojnego powoduje, że zapotrzebowanie na pomoc rośnie. Dzięki środkom finansowym będziemy w stanie nieprzerwanie zapewniać najważniejsze potrzeby uchodźców – wyjaśnia Dagmara Rybicka.

Centrum Wsparcia Ukrainy jest czynne przez całą dobę, podobnie jak numer telefonu 505 146 642. Punkt obsługiwany jest przez pracowników i wolontariuszy z Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Uchodźcom pomagają także pracownicy Urzędu Miasta Sopotu, MOPS i MOSIR, oraz wielu innych ludzi o wielkich sercach.

Oficjalny numer konta do zbiórki to: Bank PKO BP 29 1020 1811 0000 0302 0223 3328, w tytule wpisując „Wspólnie dla Ukrainy”.

Dziękujemy.

Skip to content