Napisz do nas

Aktualności

VII edycja konkursu o Nagrodę „Pomagacza Roku im. Romana Koturbasza”

Szanowni Państwo,

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta zaprasza do udziału w VII edycji konkursu o Nagrodę „Pomagacza Roku im. Romana Koturbasza”.

Konkurs o Nagrodę „Pomagacza Roku” został zainicjowany celem upamiętnienia wybitnej postaci Romana Koturbasza – gdańskiego działacza społecznego, pracownika organizacji pozarządowych zasłużonego dla lokalnej społeczności. Pełniąc funkcję komendanta Chorągwi Gdańskiej ZHP, współzałożyciela Komisji Zakładowej „Solidarności” na Politechnice Gdańskiej, współzałożyciela Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, założyciela Fundacji „Społecznie Bezpieczni” i pierwszego w Gdańsku przedsiębiorstwa społecznego działającego na polu ekonomii społecznej stał się wielką inspiracją i wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń. Ostatnie lata działalności poświęcił na aktywizację zawodową osób bezdomnych i wykluczonych społecznie w Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta – dzięki jego zaangażowaniu wielu Gdańskich bezrobotnych i bezdomnych znalazło pracę i zdobyło życiową drugą szansę.

Tytuł „Pomagacza Roku” jest rokrocznie przyznawany Osobie lub Instytucji, która wyróżnia się wrażliwością społeczną i zaangażowaniem w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Nagroda adresowana jest do ludzi o dobrych sercach niosących wsparcie amatorsko i wolontarystycznie, jak i do profesjonalistów służących pomocą potrzebującym.

VII edycja nagrody „Pomagacza Roku” przyznawana będzie w dwóch kategoriach:

Kapituła konkursowa

w skład której wchodzą wybrani pracownicy oraz członkowie Zarządu Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, a także przedstawiciele rodziny śp. Romana Koturbasza rozpatrzy wszystkie nadesłane przez Państwa propozycje, które prosimy kierować za pośrednictwem formularza konkursowego dostępnego do pobrania pod linkiem (plik.docx) lub formularza przesłanego emailem na adres: dagmara.rybicka@ab.org.pl. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do końca 15 stycznia 2023 roku. Wręczenie nagrody odbędzie się podczas Gali”Pomagacza Roku”.

Informacja o terminie Gali zostanie ogłoszona w pierwszej połowie stycznia 2023.

Regulamin oraz szczegóły pobierz tutaj (plik.docx).

Zarejestruj swoją firmę bądź instytucję do 15 stycznia br.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Dagmarą Rybicką, która z ramienia Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta koordynuje konkurs na adres: dagmara.rybicka@ab.org.pl lub telefonicznie pod nr +48 606 513 728.

Skip to content