Napisz do nas

Aktualności

Szósty sezon Autobusu SOS

We wtorek 29 listopada br. w pierwszą trasę po Trójmieście wyruszy Autobus SOS. To szósty sezon mobilnej pomocy, z której korzystają osoby w kryzysie bezdomności i w skrajnym ubóstwie.

– Ideą Autobusu SOS jest dotarcie z pomocą do osób znajdujących się w kryzysie bezdomności i skrajnym ubóstwie. Ta forma mobilnego wsparcia to często jedyna możliwość zjedzenia ciepłego posiłku, pozyskania suchych ubrań oraz skorzystania z pomocy socjalnej i medycznej. Pomysłodawcą jest Pan Przemysław Ryś, środki na realizację zadania wykonywanego od samego początku przez Towarzystwo Wspierania Potrzebujących Przystań zabezpieczają Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Miasto SopotAutobusu wraz z pełną obsługą po raz szósty użyczyło przedsiębiorstwo Gdańskie Autobusy i Tramwaje – informuje Dagmara Rybicka rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i Towarzystwa Wspierania Potrzebujących „Przystań”.

Autobus SOS kursować będzie codziennie. Wyruszy z Nowego Portu bezpośrednio do Sopotu, gdzie o godzinie19.15 zatrzyma się na pierwszym przystanku przy ul. Monte Cassino na wysokości Hotelu Rezydent. Następnie skieruje się na ul. Kołobrzeską 13 naprzeciwko stacji SKM Gdańsk Przymorze, potem na parking pomiędzy rynkiem, a komisariatem przy ul. Białej we Wrzeszczu, kolejno około godziny 22.15 stanie w zatoce autobusowej przy Podwalu Grodzkim 7 w Gdańsku Głównym vis a vis Krewetki. Ostatnim przystankiem na trasie będzieNoclegownia przy ul. Mostowej 1A w Gdańsku.

– W zeszłym sezonie z pomocy udzielanej przez zespół Autobusu SOS skorzystało 6,6 tys. osób, którym wydaliśmy 15,6 tys. posiłków. Podobnie, jak w ubiegłych latach na pokładzie będą dyżurować pracownik socjalny zamiennie ze Streetworkerem – udzielą kompleksowego wsparcia socjalnego w zakresie dostępnych form pomocy, jak również zaproponują pomoc w pokonaniu kryzysu bezdomności w jednej z placówek prowadzonych przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Na pokładzie będzie także ratownik medyczny, który udzieli niezbędnych konsultacjiJeśli chcieliby Państwo dołączyć do pomagania bardzo potrzebne są ciepłe ubrania tj. spodnie, bluzy, kurtki oraz nowa bielizna. Za każdy gest jesteśmy niezmiernie wdzięczni – podkreśla rzeczniczka.

Foto: Sławomir Kunkel.

Skip to content