Napisz do nas

Aktualności

Świąteczne paczki na pokładzie Autobusu SOS

Z inicjatywy Towarzystwa Wspierania Potrzebujących „Przystań” i Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie przy współpracy z Duszpasterstwem Akademickim „Górka” osoby w kryzysie bezdomności otrzymają paczki świąteczne.

Rosnąca liczba zachorowań wirusem Covid-19 spowodowała, że zamiast tradycyjnej Wigilii dla osób w kryzysie bezdomności, potrzebujący otrzymają paczki świąteczne, które w najbliższą środę 22 grudnia będziemy przekazywać na poszczególnych przystankach Autobusu SOS. W obecnej sytuacji epidemicznej to najbezpieczniejsza forma pomocy z jaką możemy dotrzeć na większą skalę informuje Dagmara Rybicka rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie.

Autobus SOS z paczkami świątecznymi ruszy w trasę 22 grudnia z Nowego Portu bezpośrednio do Sopotu, gdzie o godzinie 19.15 zatrzyma się na pierwszym przystanku przy ul. Monte Cassino na wysokości Hotelu Rezydent. Następnie skieruje się na ul. Kołobrzeską 13 naprzeciwko stacji SKM Gdańsk Przymorze, potem na ul. Białą we Wrzeszczu i zakończy trasę przy Podwalu Grodzkim 7 w Gdańsku Głównym vis a vis Krewetki.

Zaangażowanie i hojność młodzieży ze Stowarzyszenia Duszpasterskiego „Górka” umożliwiły przygotowanie paczek, w których oprócz artykułów pierwszej potrzeby znajdują się również słodycze i kosmetyki, jakie przekażemy osobom potrzebującym na wszystkich przystankach Autobusu SOS. Bożonarodzeniowa akcja nie zmieni zasad codziennego funkcjonowania mobilnej pomocy – na każdym przystanku będzie można zjeść ciepłą zupę, otrzymać suche ubrania, a także porozmawiać z pracownikiem socjalnym o dostępnych formach pomocy. Do dyspozycji potrzebujących będzie jak zwykle ratownik medyczny do którego warto zwrócić się z wątpliwościami dotyczącymi zdrowiapodkreśla Dagmara Rybicka.

Z Autobusu SOS korzysta około 60 osób dziennie. Operatorem zadania z ramienia Urzędu Miasta Gdańsk i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku jest Towarzystwo Wspierania Potrzebujących „Przystań”. Pojazd wraz z pełną obsługą został użyczony przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Skip to content