Napisz do nas

Projekty

Projekt Vyszehradzki

„Nikt nie powinien spać na ulicy – kompleksowa kampania uwrażliwiająca na problemy osób bezdomnych w krajach grupy wyszehradzkiej”,

to projekt realizowany przez partnerstwo organizacji: Menhely Foundation (Budapeszt), Novy Prostor (Praga), Divadlo bez Domova (Bratysława) i Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta (Gdańsk).

Głównym celem projektu jest walka z negatywnym stereotypem osoby bezdomnej w społeczeństwie oraz redukcja uprzedzeń i nietolerancji, która dotyka osoby bezdomne, żyjące w krajach grupy wyszehradzkiej. Projekt ma za zadanie zwiększać zarówno wrażliwość społeczną jak i szanse na pełną integrację społeczną osób bezdomnych.
Projekt współfinansowany ze środków rządowych Republiki Polskiej, Czech, Słowacji i Węgier, poprzez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Misją funduszu jest zrównoważony rozwój i współpraca regionu Europy Środkowej.

Więcej informacji na temat projektu na stronie: https://fedelnelkul.hu/en/visegrad/

W ramach projektu nasza organizacja odpowiedzialna jest za prowadzenie zajęć i wykładów z młodzieżą i studentami, mających na celu edukację i przeciwdziałanie negatywnym stereotypom społecznym. Jedno z takich zajęć odbyło się w lutym w IV LO w Gdańsku.

„No-one should sleep on the street – complex sensitizing campaigns on homelessness in V4 countries”
A project implemented by Menhely Foundation (Budapest), Novy Prostor (Prague), Divadlo bez Domova (Bratislava), and Saint Brother Albert`s Aid Society (Gdansk).
Our main objective in this project is to decrease prejudice and intolerance against people experiencing homelessness and housing poverty in the Visegrad countries through complex awareness-raising activities, in order to enhance social inclusion of homeless people.

The project is co-financed by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.
More information available the project website: https://fedelnelkul.hu/en/visegrad/

Skip to content