Napisz do nas

Aktualności

Piotr Olech i Stocznia Cesarska Development laureatami Nagrody „Pomagacza Roku”

Za nami VI edycja Nagrody „Pomagacz Roku” im. Romana Koturbasza!

W kategorii Firma i Instytucja zwyciężyła firma STOCZNIA CESARSKA DEVELOPMENT, nagrodzona za realizację działań partnerskich w zakresie ekonomii społecznej, przekazanie Fundacji „Społecznie Bezpieczni” żurawia stoczniowego M3, w którym powstał punkt widokowy oraz sklepik z pamiątkami. Od 3 lat organizuje Wigilię dla osób w kryzysie bezdomności i inne akcje humanitarne. Aktualnie wspiera Fundację Społecznie Bezpieczni w uruchomieniu Food Trucka odpowiedzialnego społecznie.

W kategorii osoba Pomagaczem Roku został Piotr Olech. Pracownik Towarzystwa, który od niemal 20 lat pracuje na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Najpierw w jednym ze schronisk, później przez lata współtworząc i prowadząc Pomorskie Forum Na Rzecz Wychodzenia z Bezdomności. Piotr przez kilka lat był wice dyrektorem Wydziału Rozwoju Społecznego w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, a od 4 lat znowu pracuje w Towarzystwie, prowadząc programy mieszkaniowe dla osób w kryzysie bezdomności.

Piotr Olech otrzymał również statuetkę „Pomagacza”, którego wybierają przedstawiciele trójmiejskich mediów – za całokształt dokonań i jak padło w uzasadnieniu za bycie wzorem Pomagacza.

Nagrody wręczali Pani Monika Chabior Zastępczyni Prezydenta do Spraw Rozwoju i Równego Traktowania, Pani Ewa Koturbasz i Wojciech Bystry Prezes Towarzystwa, podkreślając, że laureatami są wyjątkowe postaci, których zaangażowanie, trud i człowieczeństwo są godne naśladowania. Dzięki takim osobom świat staje się lepszy.

Zdjęcie: Paweł Jaskulski

Skip to content