Napisz do nas

Aktualności

Nowa i wielofunkcyjna sala animacji w placówce Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie

Już od kilku dni podopieczni placówki Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie korzystają z nowej i wielofunkcyjnej sali animacji. Projekt jest częścią zadania, którego Mecenasem Głównym jest Energa Grupa ORLEN.

Sala animacji stanowi dla podopiecznych naszej placówki okno na świat. Zmiana, jaka nastąpiła po pandemii, a także ograniczenia związane ze stanem zdrowia i niepełnosprawnością panów zamieszkujących ośrodek powodowały, że Ci byli pełni obaw, jak dziś mają sobie radzić w nowej rzeczywistości. Wsparcie otrzymane od firmy Energa z Grupy ORLEN w ramach strategii CSR Grupy Energa umożliwiło nam kompleksowy remont oraz adaptację pomieszczenia, które zostało wyposażone w stałe łącze internetowe i komputery. Panowie pod opieką instruktorów uczą się obsługi sprzętu i podstawowych programów biurowych – niezmiernie cieszy, że coraz śmielej poruszają się w sieci i nie wahają się kontaktować z urzędami, czy placówkami ochrony zdrowia zyskując ułatwienie w doprowadzeniu do końca wielu, często zaległych spraw. Jednocześnie kompleksowo przygotowana infrastruktura pozwala na prowadzenie zróżnicowanych zajęć, jak np. trening funkcji poznawczych, czy rozbudowanie i dopasowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych biblioteki, którą coraz częściej uzupełniamy o specjalistyczne pisma związane ze światem ITinformuje Dagmara Rybicka rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie.

Sala animacji jest pierwszym etapem zadania, którego Mecenasem Głównym jest Energa Grupa ORLEN. Obecnie trwają prace, których finałem będzie profesjonalne boisko do gry w bocci, w której podopieczni systematycznie odnoszą sukcesy mi.in. triumfując w regionalnym turnieju rozgrywanym w październiku br. w Starogardzie Gdańskim.

Zadanie na rzecz podopiecznych placówki Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie odbywa się w ramach Strategii CSR Grupy Energa.

Skip to content