Cafe Albert zaprasza mieszkańców Gdańska do udziału w konkursie Lokalnych Inicjatyw Sąsiedzkich. Ideą projektu jest zmiana wizerunku Dolnego Wrzeszcza, na którą zdaniem organizatorów najlepszy pomysł mają jego mieszkańcy.

- Konkurs Lokalnych Inicjatyw Sąsiedzkich dotyczy realizacji drobnych projektów zaproponowanych przez mieszkańców dzielnicy Dolny Wrzeszcz. Założeniem jest opracowanie pomysłów i planów na lokalne inicjatywy, które zrealizujemy po sąsiedzku – tłumaczy Anna Adamczyk menadżer Cafe Albert.

Konkurs jest adresowany zarówno do osób mieszkających w Dolnym Wrzeszczu, jak i tych którym zależy na podniesieniu atrakcyjności dzielnicy. Uczestnikiem może być każdy – regulamin przewiduje udział indywidualny animatorów, hobbystów i pasjonatów lokalizacji, jak również nieformalnych grup znajomych, czy sąsiadów.


- Czekamy na projekty dotyczące drobnego zagospodarowania dzielnicy i jej zaniedbanych miejsc, w tym ciekawe pomysły na działania integrujące lokalną społeczność obejmujące również spotkania dla mieszkańców. Jestem pewna, że kreatywność uczestników zaskoczy nas podobnie, jak w poprzednich edycjach podczas których zrealizowaliśmy mural na jednej z kamienic, zagospodarowaliśmy teren zielony i nauczyliśmy się budowy domków dla bezdomnych kotów – podkreśla Anna Adamczyk. - Mamy nadzieję na świeże spojrzenie uczestników konkursu i przedstawienie atrakcyjnych pomysłów na integrację sąsiedzką. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy najlepiej wiedzą czego brakuje w dzielnicy i jakie przedsięwzięcia przypadną do gustu lokalnej społeczności. Wyróżniona realizacja zostanie wsparta kwotą 600 zł – dodaje.

Wnioski w konkursie na Lokalną Inicjatywę Sąsiedzką można składać do 10 października br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: Konkurs „Lokalne Inicjatywy”. Formularz dostępny jest pod adresem https://bezdomnosc.org.pl/.

Organizatorem konkursu dofinansowanego przez Miasto Gdańsk jest Klub Sąsiedzki Cafe Albert Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie.

  • cytat-04.png
  • cytat-02.png
  • cytat-03.png
  • cytat-01.png